• Facebook
  • Instagram

Světlo na konci tunelu?

WhatsApp Image 2020 05 14 at 12.38.29

Každý z nás se jistě zajímá o situaci ve světě a sleduje pravidelné zpravodajství o vývoji a zkrocení virové pandemie Covid 19. Aby se potlačil strach, špatná nálada a my opět získali naši svobodu. Nechceme předvídat co bude, ani hovořit o vývoji nastupující recese nebo příchodu druhé vlny. Předmětem je shrnutí faktů, které máme k dispozici a jedním z nich je pozvolné otvírání ekonomik ve světě.
I cestování se pomalu začíná probouzet. Sicílie chce hradit turistům 50 % nákladů vynaložených na letenky. Francie otevře hranice pro cestující ze Schengenu a Velké Británie. Aerolinky začínají pomalu létat, často s prázdnými sedačkami uprostřed. Na Roatan je poprvé umožněna cesta rezidentům z pevniny, tak doufejme, že se na ostrov brzy vrátíme i my. A jak jsou na tom velké lodní společnosti, které brázdí břehy Karibiku s 5000 pasažéry na palubě? Toto je zpráva té největší společnosti, která vysílá lodě i na Roatan a zaměstnává tak velkou část ostrovanů:
"Lodní společnost Carnival Cruise Lines poté co oznámila obnovení plaveb od 1.8.2020, zaznamenala nárůst objednávek o 600 %, což je o 200 % více než loni ve stejném období."
Velký zájem zaznamenala i největší management společnost na pronájmy na Roatanu. Její prezident pro Střední Ameriku se nám včera pochlubil silnou poptávkou po ubytování v jeho regionu. Zaznamenali dokonce největší nárůst rezervací za posledních 9 let. Podívejte se viz níže na týdenní grafy s počtem rezervací. Je na nich jasně patrný silně rostoucí trend, což jen podtrhuje očekávání především Američanů o znovu-oživení cestování a zájem o Karibik. Ten by se mohl ještě zvýšit díky faktům, jako například že Belize je jako první v celé Střední Americe s nulovým počtem nakažených! Roatan nemá rovněž žádný potvrzený test na Covid 19. Myslíme si, že právě to bude jejich hlavní titul pro marketing jako “jedny z nejbezpečnějších destinací na světě“.

reservations per week


A co si myslíte vy? Také vidíte světlo na konci tunelu? Budeme velice rádi, pokud nám napíšete vaše názory.

Dále bychom opět rádi poděkovali všem, kteří nám stále přispívají pro chudé lidi na ostrově, jejichž situace se díky pandemii výrazně zhoršila. Pro ty, kteří nedostali finanční podporu od státu a mají velkou rodinu plnou dětí. Vaše solidarita a pomocná ruka je pro ně požehnáním, a proto vám opět posíláme pár fotek plné vděčnosti. Ty úsměvy patří jen vám.
Děkujeme!