• Facebook
  • Instagram

10 důvodů, proč mít na Roatanu svůj druhý domov

 
 

maxresdefault

☀️1. Roatan je jeden z posledních objevených ostrovů v Karibiku, je plný zeleně a nabízí tak oázu klidu a přírody. Kolem ostrova se rozprostírá druhý největší korálový útes na světě. Je to ráj pro potápěče a milovníky šnorchlování.
 
☀️ 2. Roatan patří k Hondurasu a díky tomu jsou ceny nemovitostí dostupné i pro běžného člověka, oproti jiným ostrovům v Karibiku. Daně z nemovitosti jsou zde také poměrně nízké oproti jiným oblíbeným destinacím. Podle několika ekonomických světových serverů patří Roatan mezi místa s největším investičním potenciálem do budoucna.
 
☀️ 3. Na Roatanu se nachází mnoho komunit, kde si můžete koupit pozemek a nechat postavit dům podle vašich představ. Díky tomu, že budete součástí kvalitní komunity, nemusíte se bát v době vaší nepřítomnosti, že bude vaše nemovitost chátrat. Vyberete-li kvalitní property management, vaše nemovitost se bude v době vaší nepřítomnosti pronajímat a zajistí vám tak pasivní příjem a pokrytí nákladů.
 
☀️ 4. Roatan nabízí velmi zdravé prostředí díky vlhkému, slanému vzduchu, teplu, které je celoročně stabilní. Mnoho našim přátelům se zde vyléčili jejich zdravotní neduhy nebo výrazně zlepšil zdravotní stav. Roatan je blahodárný na horní i dolní cesty dýchací, ale i psychickou pohodu.
 
☀️ 5. Koupíte zde kvalitní ovoce a zeleninu, výborné maso z farem a úžasné čerstvé ryby a plody moře. Až ochutnáte místní banán nebo ananas, už nebudete chtít jíst nic jiného.
 
☀️ 6. Moře je teplé po celý rok. Průměrná teplota je 28 stupňů. Na některých místech, kde nejsou vlny, je teplota i přes 30 stupňů. To nenajdete téměř nikde jinde, než v Karibiku. Ve vodě tak vydržíte hodiny a hodiny, aniž by vám byla zima.
 
☀️ 7. Na Roatan se dostanete i bez očkování. Je to jedno z mála míst, kde vám stačí pro váš pobyt antigenní test. V lékárně koupíte bez předpisu jakékoliv léky včetně antibiotik, antivirotik, apod.
 
☀️ 8. Na ostrově je kvalitní zdravotnictví. Najdete zde řadu soukromých klinik, a ambulancí, kde vás ošetří bez čekání a pokud máte cestovní zdravotní pojištění, tak u vybraných i bez nutnosti hradit náklady na místě. Američani využívají kvalitního a levného zdravotnictví a jezdí sem například na zubní nebo plastické zákroky.
 
☀️ 9. Na ostrově se vám změní vnímání času. Den se bude omezovat na východ a západ slunce, který si nebudete chtít nikdy nechat ujít, protože je pokaždé jedinečný a nabije vás energií. Zpomalíte zde vaše životní tempo, začnete žít přítomností a naučíte se více pozorovat přírodu a sami sebe.
 
☀️ 10. Na Roatanu se dá žít velmi skromně. Nejdražší položkou je bydlení. Pokud zde budete mít svoji nemovitost, můžete zde žít i za 1000 dolarů měsíčně. Nepotřebujete totiž nic jiného než jídlo, pití, opalovací krém, kokosový olej, jedny žabky a pár kusů oblečení.