• Facebook
  • Instagram

Nejlepší čas na návštěvu ostrova Roatan? Slabá sezóna…

 slaba sezona

Jako každé místo, které je turisticky velmi populární, i Roatan má období, kdy je zde přeplněno a naopak kdy nepotkáte téměř ani nohu. Nejzákladnějšími faktory jsou počasí a zimní prázdniny. Během zimy jezdí Američané i Evropané za teplem k rovníku. Zimní prázdniny navíc umožňují dětem cestovat a nezmeškat přitom školní docházku. 

Díky tomuto trendu je na Roatanu hlavní sezóna považována během zimního a jarního období a dále především na Velikonoce, které se na ostrově slaví jako hlavní svátek roku a v tomto týdnu budete mít co dělat, abyste vůbec sehnali ubytování. Stejně tak i na Vánoce a Silvestra jezdí na Roatan mnoho turistů a slaví příchod nového roku na pláži a s koktejlem v ruce.

Prozradíme vám ale malé tajemství. Nejlepší čas, kdy můžete Roatan navštívit je během tzv. slabé sezóny! 

Díky mnohem menšímu počtu turistů nemusíte čekat ve frontách na nejrůznější atrakce a navíc získáte speciální slevy a zvýhodnění na produkty a služby. Slabá sezóna je fantastické období pro návštěvu Roatanu, protože můžete využívat skvělých akcí v hotelích i soukromých pronájmech. Na plážích budete skoro sami a není nic krásnějšího než prožívat dovolenou se svými nejbližšími a nebýt přitom rušeni davy turistů kolem vás.

Konec jara a začátek léta jsou perfektním časem pro návštěvu Roatanu. Teplota se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia, takže si můžete vychutnávat každý den krásné počasí bez mráčků a neuvěřitelně příjemné a osvěžující Karibské moře. Vodní atrakce jsou hlavním důvodem, proč většina turistů přichází na Roatan, takže se nezapomeňte zúčastnit a užijte si je. 

Ať už jste potápěč nebo jen šnorklujete, určitě prozkoumejte korálový útes. Vyzkoušejte také kajaky a paddleboard, což jsou jedny z nejoblíbenějších aktivit, které poskytuje řada firem na ostrově. 

Dalším skvělým důvodem je sezóna tropického ovoce, které můžete koupit za mnohem nižší cenu než v hlavní sezóně. Ochutnejte čerstvý ananas, mango, kokos, avokádo, čerstvě utržené banány a další pochoutky, které tento ostrov nabízí. 

Přijeďte na Roatan během slabé sezóny, ušetřete a zjistěte, jaký úžasný ostrov to skutečně je, jak žijí místní lidé a jaký karibský ráj na zemi se zde nachází.