• Facebook
  • Instagram

Nejkrásnější pláže na Roatanu

Roatan plaze

Ať už hledáte rodinou pláž plnou bílého písku, která nabízí ideální podmínky pro opalování se a plavání nebo chcete prozkoumat více osamělé pláže ostrova, Roatan vám vyhoví v obou případech. Pojďme se podívat na ty nejkrásnější pláže na ostrově.

West Bay Beach

Jedna z top pláží v celé Střední Americe - pláž West Bay je rozsáhlá pláž s příjemným bílým pískem a vysokým počtem potápěčských míst pouze 200 metrů od pobřeží. Dobrou zprávou je, že poblíž pláže se nenachází žádné obrovské hotelové rezorty, ale většinou jen malé butikové hotely, které nabízí příjemné restaurace s večerním kulturním programem. Tyrkysové moře a druhý největší korálový útes světa mají zásluhu na tom, že je West Bay tak oblíbená pro šnorchlování. Najdete zde několik potápěčských základen, kde si můžete také zapůjčit vybavení ke šnorchlování. Jsou zde také sprchy, lehátka, slunečníky, volejbalové hřiště a restaurace a bary, kde si můžete dát něco dobrého k snědku a osvěžit se koktejlem z čerstvého ovoce.

 

Camp Bay Beach

Pokud hledáte klasickou karibskou pláž s teplou vodou, kde nebudete nikým rušeni, pak byste určitě měli zavítat na pláž Camp Bay, která se nachází na severovýchodě ostrova Roatan. Výhodou je, že nikdy není přelidněná a vždy najdete místo ve stínu pod palmou nebo mandloní, kde můžete relaxovat. Camp Bay je nejčastěji navštěvována místními lidmi, a to především o víkendech. Chodí sem odpočívat a bavit se se svojí rodinou a dětmi. Většinou zde také obědvají - přinesou si vlastní piknik, grilují a užívají si chvíle spolu. Pokud si chcete dát něco dobrého k jídlu poblíž, pak nezapomeňte navštívit restauraci La Sirena nebo butikový hotel Camp Bay Lodge.

camp bay

 

Half Moon Bay Beach

Pláž Half Moon Bay se nachází na West Endu a přitahuje jak turisty, tak místní, kteří sem chodí odpočívat a opalovat se. V okolí uvidíte mnoho lodí s potápěči a rybáře, kteří opouští desítky dřevěných mol ležících podél West Endu. Toto místo je jako stvořené pro šnorchlování, paddle boarding a další vodní aktivity. West End je oblíbené místo díky množství restaurací a barů, které nabízí širokou škálu občerstvení a najíte se zde za pár korun. Najdete zde ovšem i luxusnější restaurace, kde si pochutnáte na mořských specialitách, steacích, italské nebo thajské kuchyni, sushi, apod. Pokud zůstanete na West Endu i večer, pak si můžete užít zábavu na místních diskotékách nebo si poslechnout živou hudbu v přilehlých barech.

half moon bay roatan

 

Havana Beach Club

Mezi rezorty Media Luna a Parrot Tree se nachází nádherná panenská pláž Havana Beach. Zde můžete nejen odpočívat a koupat se v teplém moři, ale také využít mnoho aktivit, které místní klub nabízí - jezdit na koni, na vodních skútrech nebo kayaku. Nachází se tady také zajímavá restaurace Lionfish Louie’s, kde můžete ochutnat výtečné maso z Perutýna ohnivého. 

havana beach club roatan