• Facebook
  • Instagram

Doporučíme restauraci

Při návštěvě Roatanu dostanete zcela jistě chuť na něco dobrého a budete chtít vyzkoušet místní restaurace. Přestože tradiční kuchyně se skládá především z rýže, fazolí, kuřecího, vepřového a hovězího masa, tortillových placek a brambor, naleznete na ostrově i světovou kuchyni – italskou, francouzskou, španělskou, japonskou, thajskou, americkou a dokonce i německou. Stačí si vybrat. Připravili jsme pro vás seznam oblíbených bufetů a restaurací, které můžete navštívit a neuděláte chybu.

Cenové rozpětí:

$        do $ 5 za talíř
$$     $ 5 – 10 za talíř
$$$   $ 10 – 20 za talíř

Nejlepší místa na Roatanu, kde se dobře najíte

Roatan Oasis - $$$

Nejlepší restaurace na Roatanu podle hodnocení na Trip Advisoru. Naleznete ji při jízdě z West Endu na West Bay, po pravé straně. Dřevěný dům s bazénem, výhledem do nádherné džungle a prvotřídní speciality světové kuchyně vás vynesou do nebes. Doporučujeme jejich jedinečná žebírka.

 sluzby roatan restaurace 01

Creole’s Rotissserie Chicken - $$

Je libo šťavnaté kuřátko z grilu? Lepší jste nikdy nejedli... Vyberte si dvě přílohy dle libosti a užijte si skvělé jídlo přímo ve West Endu za velmi přijatelné ceny. Výhled na moře, příjemná atmosféra. Navíc každý den speciální domácí dezert.

sluzby roatan restaurace 02

Temporary Cal’s Cantina - $$$

Pojedete-li směrem na východ ostrova, kousek za Frech Harborem se po pravé straně nachází příjemná španělsko-mexická restaurace, která se specializuje na mořské plody. Užijte si výborné jídlo a neskutečný výhled. Můžete zde také nakoupit exkluzivní domácí pálivé omáčky.

sluzby roatan restaurace 03

La Sirena de Camp Bay - $$

Na úplném východě, na nádherné pláži Camp Bay naleznete tradiční palapa restauraci s mořskými specialitami a nejlepším Rum Punchem (opravdu silným) na ostrově. Je dobré mít zajištěný odvoz, protože u jednoho Rum Punche nezůstanete a po dvou už jen těžko dojedete domů :-)

sluzby roatan restaurace 04

Cafe Escondido - $$

Zajděte si na West End do této příjemné kavárny, která se nachází nad West End Divers. Ochutnejte skvělou snídani a exkluzivní kávu. Domácí smoothie, saláty, wrapy, sandwiche a jiné dobroty vás nadchnou stejně jako atmosféra, výhled na moře a velice přijatelné ceny.

sluzby roatan restaurace 05

Eldon’s Supermarket - $

Pokud chcete opravdu ušetřit, a přesto se dobře najíst, zajděte do supermarketu Eldon’s. Každý den od 10:30 do 13 hodin je otevřený bufet. Na výběr máte ze 3 druhů mas, těstovin, rýže, brambor a mnoha zeleniny. Namixujte si, na co máte právě chuť a zaplaťte pouze 80 Lempir za porci. Jídlo se podává v plastovém boxu, takže si ho můžete vzít s sebou a sníst na pláži.

eldon

Čerpací stanice Sun - $

Stejně jako v supermarketech Eldon’s, i na čerpacích stanicích Sun najdete bufet, kde si můžete dát polévku s rýží, baleadas, nachos s omáčkou, hlavní jídlo nebo hamburger či sandwich. Ideální, když nemáte moc času a nechce se vám utrácet. Navíc si na Sunu koupíte chlazené pivo za téměř supermarketové ceny.

sluzby roatan restaurace 06

Bojangles‘ - $$

McDonald‘s ani KFC na ostrově Roatan nenajdete (díky bohu), ale pokud máte neodolatelnou chuť na fast food, máme pro vás dobrou zprávu. Tou je řetězec Bojangles‘, který se specializuje na kuřecí pochoutky. Do 150 Lempir si zde dáte kuřecí hamburger nebo smažené kuře v křupavém těstíčku, spolu s domácími hranolkami a nápojem. Hned vedle se nachází luxusní rybárna, kde koupíte čerstvé ryby a krevety.

sluzby roatan restaurace 07

Snappers Seafood House - $$

Další velice oblíbenou fast food restaurací je Snapper’s, který najdete na Mega Plaza Mall ve French Harboru. Zde se zaměřují na přípravu tradiční ostrovské ryby, kterou je právě snapper. Určitě vyzkoušejte celou smaženou rybu s hranolkami nebo výborným domácím salátem coleslaw. Navíc zde k menu dostanete bezedný nápoj a můžete bez omezení pít colu, sprite, fantu a místní limonády.

sluzby roatan restaurace 08

C Level Cafe & Bar - $$

Rozhodně nejlepší pizza na ostrově. Nezapomeňte využít jejich happy hour od 16 do 18 hodin a dejte si pivo za 40 Lempir nebo míchaný drink za 50. Přátelská atmosféra, skvělý personál a lokalita v centru West Endu.

sluzby roatan restaurace 14

Hangover Hut - $$

Jak již napovídá z názvu, tato restaurace je jako stvořená pro návštěvu po večerním mejdanu nebo popíjení s přáteli. Dejte si exkluzivní hamburger s hranolkami a další „pochoutky“, které si dopřáváte jen občas. K dostání i vegetariánská varianta. Hangover Hut se nachází na West Bay, po pravé straně od West Bay Mall směrem k pláži.

sluzby roatan restaurace 10

Celeste’s Island Cuisine - $$$

Kousek od West Bay, u parkoviště najdete velmi příjemnou restauraci, která vás hlavně večer oslní nádhernou dekorací plnou vánočních světýlek. Domácí přátelská atmosféra, malá zoologická sbírka papoušků a koček a fakt, že majitel je Čech, který na Roatanu žije již 10 let, rozhodně stojí za návštěvu. Jídlo je navíc skutečně vynikající.

sluzby roatan restaurace 11

Thai Place - $$$

Pokud máte rádi thajskou kuchyni, rozhodně stojí za návštěvu thajská restaurace v centru West Endu. Nachází se přímo na moři a doporučujeme ji navštívit především díky krásnému výhledu, zajímavé atmosféře a velice chutným pokrmům.

sluzby roatan restaurace 12

Bamboo - $$$

Na Sandy Bay najdete jednu z nejlepších Sushi restaurací, co jsme kdy navštívili. Toto jedinečné místo se nachází v obchodním domě Coral Stone a umožňuje strávit neopakovatelný gastronomický zážitek japonské kuchyně. Navíc prostředí je velmi moderní a snadno zapomenete, že jste na ostrově.

sluzby roatan restaurace 13