• Facebook
  • Instagram

Vymyslíme vhodnou aktivitu

Až vás přestane bavit opalování na pláži a plavání v moři, můžete vyzkoušet další aktivity, které ostrov Roatan nabízí. Nabídka je opravdu široká a užije si každý. Představujeme vám nejznámější roatanské aktivity, které můžete v rámci vašeho pobytu na ostrově vyzkoušet. Nudit se rozhodně nebudete.

Odneste si z ostrova Roatan nezapomenutelný zážitek

Potápění a šnorklování

Druhý největší korálový útes na světě, který leží přímo kolem ostrova Roatanu vám zajistí nádherné zážitky při jeho objevování jak ve výstroji s kyslíkovou bombou, tak s brýlemi, šnorchlem a ploutvemi. Objevujte krásy podmořského dna, obrovské množství barevných ryb, langusty, rejnoky, ale i mořské želvy a delfíny. V blízkosti pobřeží se také nachází staré vraky, které stojí za prozkoumání. Potápěčských center je na ostrově více než 100, takže je z čeho vybírat. Cena ponoru se pohybuje od 30 do 60 dolarů.

sluzby roatan aktivity 01

Rybaření

Je libo čerstvou rybu k večeři? Pak vám bude nejvíce chutnat, když si ji sami ulovíte. Rybaření je velice oblíbenou aktivitou na Roatanu. Dokonce se každý rok pořádá turnaj v rybaření. Vydejte se lodí se zkušeným rybářem na moře a chyťte si tuňáka, barakudu nebo mahi mahi. Ceny za rybaření se pohybují od 30 do 100 dolarů za osobu. Záleží na velikosti lodi a délce trvání.

sluzby roatan aktivity 02

Výlety lodí

Až prozkoumáte celý ostrov, vydejte se na objevování okolních menších ostrůvků. Pigeon Keys nebo Cayos Cochinos jsou nejznámější ostrůvky v okolí Roatanu. Cesta trvá cca hodinu a rozhodně se máte na co těšit. Panenské pláže, průzračné tyrkysové moře a neuvěřitelný podmořský svět vám vyrazí dech. Celodenní výlet vás vyjde cca na 100 dolarů za osobu.

sluzby roatan aktivity 03

Jízda na koni

Sníte o tom, projet se na koni po pláži a sledovat západ slunce přímo z koňského sedla? Pak proměňte svůj sen v realitu. Na Roatanu je to možné. Za 25 dolarů na osobu vás na Sandy Bay provezou zkušení chovatelé koní podél písečného pobřeží. Tento zážitek vás určitě nezklame.

sluzby roatan aktivity 04

Plavání s delfíny

Pokud milujete delfíny a chcete se s nimi koupat v moři, pak navštivte Anthony’s Key na Sandy Bay. Tato chovná stanice a výzkumný institut mořského života vám umožní jedinečný zážitek, na který nikdy nezapomenete. Cena za osobu je 69 nebo 109 dolarů, podle typu programu.

sluzby roatan aktivity 05

Jóga

Pokud jste nikdy necvičili jógu při pohledu na tyrkysově modré moře, pak vám doporučujeme tuto zkušenost získat právě na ostrově Roatan. Prožitek z jógy je umocněn dýcháním čerstvého prosoleného vzduchu, zpíváním ptáků všude okolo vás a šuměním vln. Jóga je na ostrově čím dál více populární a my doporučujeme navštívit Tranquilseas Eco Lodge na Sandy Bay, kde mají vlastní terasu vyhrazenou právě pro hodiny jógy. Hodina stojí 15 dolarů na osobu.

sluzby roatan aktivity 06

Golf

Pokud jste milovníci golfu, pak musíte navštívit nádherný rezort Pristine Bay a jeho unikátní golfové hřiště Black Pearl, které navrhl slavný architekt Peter Dye. 18 jamek a 72 parů čeká na hráče všech kategorií. Během hry si vychutnávejte jedinečné pohledy na okolní prales a tyrkysový oceán s korálovým útesem. Cena za hru je cca 140 dolarů za osobu.

sluzby roatan aktivity 07

Zipline

Chtěli jste se někdy proměnit v Tarzana? Pak přijeďte na Roatan a objevte místní džungli z korun stromů a vychutnejte si parádní jízdu dolů po speciálně upravené lanové dráze. Jste dokonale jištěni, takže nemusíte mít strach. Zažijte trochu adrenalinu a poznejte ostrov z ptačí perspektivy. K dispozici budete mít osobního asistenta, který vám ukáže jak na to a pomůže s výstrojí. Cena od 25 do 50 dolarů za osobu.

sluzby roatan aktivity 08

Botanické a zoologické zahrady

Chcete se projít ryzím tropickým pralesem, poznat místní faunu a flóru? Chcete ochutnat místní tropické plody, které se na ostrově pěstují? Nebo toužíte nakrmit leguány, povídat si s papoušky, vyfotit se s opicemi či obejmout lenochoda? Pak navštivte místní botanické a zoologické zahrady, které se specializují přímo na tento druh zážitků. Jistě zde pořídíte mnoho nádherných fotografií. Cena za osobu je obvykle 5 – 10 dolarů.

sluzby roatan aktivity 09

Vodní sporty

Roatan nabízí neomezené možnosti ve vodních aktivitách. Na moři se vyřádí jak děti, tak dospělí. Půjčte si kajaky a prozkoumejte mangrovové kanály, prohlídněte si z ptačí perspektivy díky parasailingu nebo si dejte závody na vodních skútrech a vychutnejte si rychlost jízdy po vodní hladině. Pokud chcete létat nad vodou, půjčte si flight board a nechte se vystřelit do několika metrů nad vodu. Vaše neposedné ratolesti vás nechají odpočinout, pokud jim koupíte vstupenku na nafukovací vodní skluzavku.

sluzby roatan aktivity 10