• Facebook
  • Instagram

Kolik stojí letenky na Roatan?

Rozhodnete-li se letět na Roatan z Prahy, máte možnost využít 3 letecké společnosti - Delta Airlines, American Airlines nebo United Airlines. Létá se přes USA a počítejte s tím, že budete nocovat v Miami, Dallasu, Houstonu nebo Atlantě. Nezapomeňte si vyřídit ESTU, která je nutná při transferu přes Spojené státy americké. Nutností je také biometrický pas, bez kterého Vás do USA nepustí.

V poslední době nabízela nejnižší ceny společnost Delta Airlines, kde se dala zpáteční letenka pořídit již od 12 tisíc korun. V případě ostatních společností je průměrná cena okolo 20 tisíc korun. 

Doporučujeme hledat letenky přes portály: www.studentagency.cz nebo www.letuska.cz, která umožňuje zobrazit tzv. Mapu letenek, kde můžete najít nejlevnější variantu pro dané období.

mapa letenek roatan

Nejčastější variantou je odlet v pátek, noc strávená v USA a v sobotu přílet na Roatan. Z Roatanu se nejčastěji odlétá v sobotu a dá se najít letenka s cestou do České republiky bez nutnosti trávení noci v hotelu. Někdo ale upřednostní strávit den např. v New Yorku, využít čas na poznávání města či nákupy. 

Nezapomeňte při hledání nejnižší ceny letenky využívat v prohlížeči tzv. anonymní okno. Doporučuje se to z toho důvodu, že v případném opakovaném vyhledávání letenky se nebude cena uměle navyšovat. 

Zdarma můžete s sebou převážet zavazadlo s váhou maximálně 23 kg a dále příruční zavazadlo a menší tašku nebo tašku s notebookem.

Máte strach absolvovat tak dlouhou cestu? Nemusíte. Podívejte se na naše video, kde najdete návod na to, jak prožít celou cestu v pohodě a bez stresu.