• Facebook
  • Instagram

Kolik stojí nemovitosti na Roatanu?

ceny nemovitosti roatan

Ostrov Roatan v současné době prožívá boom v oblasti realit a nemovitostí. V porovnání s ostatními karibskými ostrovy, které jsou mnohem známější a osídlenější, se ceny nemovitostí pohybují mnohonásobně níže. Očekává se, že se to během několika let změní, jak se bude investovat do infrastruktury a zázemí ostrova. Proto je nyní výborná doba pro investici jak do pozemků, tak nových projektů.

Nejdůležitější je správně zvolit lokalitu. Nejdražší nemovitosti se nachází na západní straně ostrova, především v oblasti West Bay, kde leží jedna z nejhezčích pláží na Roatanu. Podle CNN patří k deseti nejkrásnějším plážím světa. Budete-li chtít v této oblasti pořídit nemovitost, počítejte s investicí od několika set tisíc dolarů i po milion dolarů a výš. V této lokalitě se bude vaše nemovitost nejlépe pronajímat a dosáhnete tak pravděpodobně nejvyšší návratnosti své investice. Za zvážení stojí rezorty Grand Roatan, Caribe Tesoro nebo The Meridian.

Východ ostrova je naproti tomu nejméně osídlený a tady je možné pořídit pozemek za desítky tisíc dolarů a nechat si na něm postavit dům podle svých představ. Pokud máte rádi přírodu a nevadí vám samota, pak je pro vás východní část ostrova zajímavější volbou. Podívejte se například na projekt Mariposa, kde se dá pořádit pozemek již od 45 000 USD.

Zlatým středem je oblast kolem města French Harbor, kde ceny nemovitostí nejsou ještě tak vysoké, ale zároveň je zde vysoký investiční potenciál do budoucnosti vzhledem k tomu, že se zde nachází velké projekty, jako je např. Golfový rezort Pristine Bay nebo oblíbený developerský projekt Coral Views Village, kde pozemek pořídíte od 30 tisíc dolarů. Ve středu ostrova se nachází veškerá vybavenost od supermarketů po restaurace, banky a moderní nemocnici. Ze středu ostrova můžete nejlépe podniakt výlety na pláže na západě i východě ostrova.

Pokud chcete zvolit nejekonomičtější variantu, pak je pro vás jako stvořený projekt Roatan 1, kde se dá pořídit apartmán již od 59.000 USD a vlastní řadový dům od 110.000 USD. Výhodou je také lokalita v blízkosti letiště a města Coxen Hole, kde najdete vynikající nákupní možnosti. Na pláže v Sandy Bay dojedete za 10 minut a za 25 minut budete na West Bay.