• Facebook
  • Instagram

Jaké je počasí v Karibiku na Roatanu?

Pokud plánujete návštěvu ostrova Roatan, určitě vás bude zajímat, kdy je nejlepší doba pro pobyt v tomto tropickém ráji. Počasí hraje hlavní roli pro to, abyste si mohli užít vodní radovánky, potápění, šnorchlování a další zábavné aktivity.

Vzhledem k tomu, že se jedná o tropické klima, rozhodně se vám nestane, že by teplota klesla pod 23 stupňů Celsia. Po většinu roku neklesne ani pod 25 stupňů Celsia. A naopak se teplota téměř nikdy nepřehoupne přes 30 stupňů.

Co je ale nutné brát v úvahu je tzv. deštné období. To obvykle nastupuje v říjnu a končí v lednu. Přesto někteří turisté preferují tento čas, jelikož není takové horko a většinou prší hlavně v noci. Výhodou je, že na ostrově není tolik návštěvníků a na plážích se často ocitnete úplně sami. Ceny ubytování na Roatanu jsou nižší a nestane se vám, že by byl nějaký hotel vyprodaný. 

Hlavní turistická sezóna začíná v prosinci a trvá do května. V tomto období jsou průměrné teploty mezi 24 a 28 stupni a teplota moře je 27 - 28 stupňů Celsia. V tomto období je na ostrově Roatan nejvíce lidí a hlavně v této době jezdí na ostrov nejvíce zaoceánských lodí s desetitisíci turisty denně.

Od července do konce září je na Roatanu tzv. horká sezóna, kdy se teploty pohybují kolem 29 stupňů Celsia a vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu je pocitově teplota ještě mnohem vyšší.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu Roatanu kdykoliv, určitě si pobyt užijete a v případě, že vám bude pršet, doporučujeme navštívit některou z místních restaurací nebo barů a dát si rybu nebo mořské plody a pořádný Rum punch.

Průměrná teplota na ostrově Roatan

roatan prumerna teplota

Průměrný počet dní se srážkami na ostrově Roatan

prumerny pocet dni srazek roatan