• Facebook
  • Instagram

Kde se nachází Česká vesnice na ostrově Roatan?

Ceska Vesnice Roatan

Češi jsou nejen národem koumáků, ale mají i další zajímavé vlastnosti. Jednou z nich je určitě zvídavost pramenící z touhy objevovat stále něco nového. A to má za následek, že se náš národ rozpíná do všech koutů světa. Nám dobrodruhům už nestačí objevit nové místo, nabažit se ho a vrátit se domů, kde o něm budeme ještě dlouho vyprávět. Díky vymoženostem moderní doby se na takovém místě můžeme nyní i usadit. A tak vznikají české komunity po celé planetě a není divu, že i jedna taková se nachází přímo na ostrově Roatan. Tento smaragdový kus panenské přírody nabízí mnoho pestrých rezortů či komunit, kde žije množství zajímavých a veselých lidí ze všech světadílů.

Můžete si vybrat z široké škály atrakcí od rybaření, potápění, cestování mezi přilehlými ostrůvky, návštěvou dechberoucích mayských památek nebo dokonce i výletů na tak známé destinace jako jsou Kuba či Kajmanské ostrovy.

Na ostrově Roatan najdete českou komunitu, kde si můžete popovídat se svými krajany

I tak se vám může zastesknout po domově nebo dostanete potřebu vylíčit jeden z těchto zážitků z ostrova vašemu krajanovi v rodném jazyce. Je možné, že nějakého posluchače najdete právě v České vesnici na Roatanu. Určitě si položíte otázku, jak se na takové místo dostanete. Česká vesnice nebo také známá jako Jonesville Point Community nebo Georgetown se nachází na východní části ostrova hned vedle projektu Mariposa. Cesta k ní není vůbec složitá, neboť tím směrem vede pouze jedna hlavní silnice. Sjezd z ní je viditelně označen dřevěnou cedulí. Vedlejší cesta vás nasměruje až do Czech Village, kde najdete komunitu Čechů i Slováku, kterou založil pan Jiří Černý. Nachází se zde také Česká hospoda, která určitě stojí za návštěvu.